Choď na obsah Choď na menu
 


Pýtajte sa II.

Tu je miesto na položenie otázok týkajúcich sa Vašich zdravotných problémov pohybového ústrojenstva.

 

Ak nechcete verejne preberať Vaše zdravotné problémy, tak uveďte email, na ktorý Vám pošleme našu odpoveď alebo môžete poslať otázku na náš email.

Upozornenie:

Odpovede na Vaše otázky sa snažíme formulovať nelekársky, teda zrozumiteľne pre bežného človeka. Pokiaľ sa pýtate na vhodnú liečbu, tak je potrebné poznamenať, že odporúčania sú všeobecné, berte ich s rezervou, prípadne konzultujte s inými terapeutmi.

Na to, aby boli "šité viac na mieru" by bola potrebná Vaša návšteva a vyšetrenie u nás.

Ideálny postup je prísť s nálezom na vyšetrenie, resp. nález poslať v predstihu pred návštevou.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Sposba o informácie

(Ba3uM, 4. 1. 2023 10:52)

Áno, máte diskogénnu bolesť, ale je spôsobená koreňovým syndrómom, tnz. koreňové nervy na segmente L5/S1 sú utlačené prasknutou platničkou.
Otázkou je ako uvoľniť utlačené koreňové nervy. Zvyčajne sa to rieši operačne. Existujú aj neoperačné spôsoby, ktorými sa dá pokúsiť sa uvoľniť, na to je potrebná úzka spolupráca s pacientom a terapeutom. Spomenul by som autoreflexné metódy, pri ktorých pacient zaujme určitú polohu a čaká na reflexné zapojenie svalových reťazcov, napr. APPP.

Prosba o informácie

(Ján, 28. 12. 2022 0:18)

obrý večer. Chcel by som poradiť čo s mojou diagnózou nakoľko moja neurologička ma poslala bez vysvetlenia preč s tým že je na mne ako to budem liečiť. Kliniky ktoré operujú podobné veci mi po online konzultácii vysvetlili že zákroky ktoré robia by mi nepriniesli úľavu nakoľko sa u mňa jedná o diskogénnu bolesť ktorá mi nevyráža do nôh. Ale nedá sa stým žiť a už som zúfalý. Čokoľvek spravím tak mám bolesti. Stačí sa raz zohnúť a môžem si rovno ľahnúť. Ráno býva vcelku ok. Jemnejšia bolesť ktorá prichádza poobede aj bez námahy sa dá rozchodiť. Ale ak si to zasedím po miernej námahe tak je takmer nemožné sa postaviť kvôli šklbavej ostrej bolesti. Môj záver z MR.

Výrazná preforaminálna a stredne výrazná foraminálna stenóza v L5-S1 bilat. na podklade chronickej extrúzie disku a
spondylartrózy. Hraničná preforaminálna stenóza bilat. v L4-5 na podklade protrúzie a spondylartrózy. Difúzne
degeneratívne zmeny na axiálnom skelete, endplate disease. Primárne užší lumbálny SK.
Ďakujem za odpoveď.

Osteochondzóza

(Adriana, 24. 11. 2022 13:29)

Dobrý deň,mojej 10 ročnej dcére diagnostikovali osteochondrozu kĺbou,aktívne hrá hokej,je možné túto diagnozu vyliečiť,musí prestať úplne športovať?Ďakujem.

Re: Osteochondzóza

(Ba3uM, 24. 11. 2022 13:30)

Myslím, že u 10 ročnej dievčiny ide skôr o záležitosť spojenú s rastom, prípadne nástupom puberty resp. hormonálnymi zmenami, ktoré výrazne ovplyvňujú metabolizmus vápnika a tým aj tvorbu kostí. V žiadnom príde neprestať so športom, možno zmierniť záťaž a viac sa starať o pitný režim a výživu s dôrazom na dostatočný príjem enzýmov a minerálov. Jednoducho - pestrá strava. Určite monitorovať toto ochorenie ortopédom alebo dorastovým lekárom.